12 Najciekawszych Gier Zręcznościowych Dla Całej Rodziny

12 najciekawszych gier zręcznościowych dla całej rodziny

Gry planszowe są hitem sprzedażowym od kilku lat. Stanowią idealny pomysł na prezent dosłownie na każdą okazję i tak naprawdę dla każdego. W ofertach wydawnictw pojawiają się gry podzielone ze względu na stopień zaawansowania gracza, wiek i ale też funkcję, jaką sama gra ma pełnić.

Wśród gier imprezowych i familijnych często spotykamy gry zręcznościowe i zręcznościowo – logiczne https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-logiczne, w które mogą grać całe rodziny. Te gry często tak są skonstruowane, że wiek nie decyduje o wygranej. Liczy się refleks, spryt oczywiście zręczność, ale też czasami silne nerwy. Gry zręcznościowe integrują i bawią. Ich rola w rozwoju emocjonalnym i ruchowym dziecka jest nie do przecenienia. warte uwagi są również zabawki edukacyjne, które można znaleźć m.in. w ofercie Media Expert: https://www.mediaexpert.pl/zabawki.

Gry zręcznościowe z gimnastyką i sportem w tle

 1. Twister to od lat numer 1 pośród gier zręcznościowych, w które zagrać może każdy bez względu na wiek. Żeby wygrać, trzeba utrzymać równowagę, stając na rękach i stopach na coraz to innych kolorowych polach maty. Mnóstwo śmiechu, przepychanki, ale tez forma ćwiczeń.
 2. Fantastyczna gimnastyka – tu trzeba w ruch wprawić pana gimnastyka, który musi na dwóch nogach wylądować na macie. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, a każde jego ćwiczenie jest punktowane.
 3. Klask! To jednocześnie gra zręcznościowa jak i planszowa opcja piłki nożnej. Żeby wygrać trzeba przeciwnikowi strzelić więcej goli poruszając się sprawnie po planszy magnetycznym pionkiem. Emocje niczym na stadionie!
 4. Door Pong – czyli ping ponog bez stołu. Wystarczy framuga drzwi i już można odbijać przyczepioną na sznurku piłeczkę do przeciwnika.
 5. Mollky – liczy się celne rzucanie i taktyka

Gry zręcznościowe wymagające myślenia

 1. Jenga – nieby prosta drewniana zabawka, emocji jest jednak co niemiara gdy wieża zbudowana z klocków zaczyna przechylać się na jedną stronę – akurat wtedy gdy przychodzi kolej na nasz ruch. Gra z długą tradycją i wieloma odmianami.
 2. Bierki – koncentracja, skupienie i zręczność – nic dodać, nic ująć
  Spadające krzesła – żeby wygrać trzeba mieć naprawdę świetną przestrzenną wyobraźnię.

Gry zręcznościowe dla całej rodziny – najlepsza zabawa

 1. Spadające małpki – wyciągasz patyczek z drzewa, czyli lianę i modlisz się, żeby małpka nie spadła…
 2. La Cucaracha Loop – kto jest zuchem i ucieknie przed karaluchem? Trzeba się mocno starać, żeby karaluch nie zepchnął nas z pola
 3. Zwierzak na zwierzaku – co zrobić, żeby pozbyć się wszystkich drewnianych figurek przydzielonych zwierzaków? Trzeba je stawiać jeden na drugi, ale tak, by piramida się nie przewróciła. Zabawa pełna emocji dla całej rodzinki!
 4. Spaghetti – gra w klimacie włoskiej uczty z uciekającymi klopsikami i zaplątanymi makaronami w tle. Dla najbardziej głodnych graczy!

Gry zręcznościowe są jedną z najpopularniejszych rozrywek rodzinnych bez względu na porę roku. Możemy w nie grać na dworze, w domu, zabierać na wakacje zagraniczne czy do babci na wieś. Do kupienia na stronie: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/gry-planszowe Sprawdzą się jako sposób na rozładowanie atmosfery po ciężkim dniu w szkole czy w pracy. Nie wymagają specjalnych umiejętności i może w nie grać w zasadzie każdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts