Logiczne Zagadki z Klockami Lego

logiczne-zagadki-z-klockami-lego

Klocki Lego zna chyba każdy. Można postawić śmiałą tezę, że stworzona przez Ole Kirke Christiansena w latach 30. XX w. firma odmieniła świat zabawek, a co za tym idzie – dziecięcą rzeczywistość na całym świecie. Po wielu latach sukcesów i intensywnego rozwoju, a przede wszystkim znaczącego zróżnicowania oferty produktowej możemy również zadać sobie pytanie – czy klocki Lego to wciąż tylko zabawki dla dzieci?Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Klocki Lego i potęga umysłu

Produkowane z tworzywa sztucznego zwanym ABS klocki z wypustkami, które można ze sobą łączyć, zrewolucjonizowały rynek zabawek. Dziś Lego to nie tylko sposób na dobrą zabawę dla najmłodszych. To także metoda treningu umysłu, wytrwałości i dowód, jak wiele można zyskać, ufając mało skomplikowanej mantrze – „baw się dobrze”. To właśnie od tego zwrotu w ojczystym języku założyciela firmy („leg godt” w języku duńskim) stworzono nazwę firmy.

Obecnie w ofercie Lego mamy setki propozycji zestawów do wyboru. W niniejszym artykule omówimy kilka sposobów na wykorzystanie ich. Warto pokazać, że układanie modeli z klocków Lego może być nie tylko wyśmienitą zabawą, ale również niejako rozwiązywaniem logicznych zagadek.

Zgadywanie z Lego – Kalambury

Ta mało skomplikowana zabawa przynosi mnóstwo frajdy ludziom w każdym wieku. Mogą bawić się w nią tak samo dzieci podczas urodzin, jak i dorośli podczas imprez w gronie przyjaciół i znajomych. Wystarczy podzielić się na dwa lub więcej zespołów. Osoba z jednego zespołu szepcze na ucho hasło osobie należącej do zespołu drużyny przeciwnej. Wtedy rozpoczyna się budowanie i zgadywanie! Do tego typu zabawy najlepiej wykorzystać zestawy o dużej zawartości kloców i ich odpowiednim zróżnicowaniu. Bardzo dużo elementów i różnym kształcie i wielkości znaleźć możesz na przykład w zestawach Lego Star Wars.

Główkowanie z Lego – Szachy/warcaby

To zdecydowanie gra, która w połączeniu z Lego pozostawia mnóstwo pola naszej wyobraźni. Do tego rodzaju rozgrywki potrzebujemy zestawu z planszą, by móc rozstawić nasze stworzone od podstaw lub z ludzików figury. Jest to zabawa bardziej dla dorosłych niż najmłodszych. Wciąż jednak może sprawić sporą frajdę. Od przygotowania odpowiedniej planszy, przez wykonanie figur, którymi staniemy do potyczki – wszystko to zapewni nam mnóstwo zabawy, a przy okazji zmusi nas do główkowania. Przy tego rodzaju grze warto mieć przy sobie dużą ilość klocków. Sprawdź klocki Lego, które mogą stanowić podstawę do tej zabawy. Sprawdzić mogą się chociażby bogate w ludzki i wiele małych elementów zestawy Lego Ninjago.

Gra planszowa z Lego – Labirynt

Do tej gry poza klockami Lego potrzebna nam będzie jeszcze klasyczna kostka do gry. Chodzi o zbudowanie z elementów jak największego i skomplikowanego labiryntu z centralnym punktem. Gracze startują na jego początku – lub początkach – i sukcesywnie, posuwając się do przodu, walczą o zwycięstwo. Zwycięzca to osoba, która jako pierwsza dotrze do środka labiryntu. Im bardziej skomplikowany labirynt, tym lepsza zabawa!

Lego – Yenga

W tej grze chodzi najpierw o stworzenie jak najwyższej wieży z klocków Lego. Następnie każdy z graczy wyjmuje po jednym klocku z budowli tak, by się nie zawaliła. Gra kończy się w momencie zawalenia konstrukcji. Dla szkrabów i dorosłych, którym nie drży ręka!

Nie zapomnij dobrze się bawić

Zabawa z Lego ma to do siebie, że rzadko kiedy ogranicza Cię w niej dołączona do zestawów, standardowa instrukcja. Zafunduj sobie zestaw i stwórz swoją własną grę w oparciu o elementy, które masz. Nie musi to być przecież gra, która  wymaga wytężenia umysłu bądź intensywnego, kreatywnego myślenia. Pamiętaj – liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts