Logiczne zagadki w klockach LEGO

Bricks in heart shape on yellow background. 3d illustration

Wykonane z tworzywa sztucznego zwanego ABS klocki z wkładkami, które można ze sobą łączyć, zrewolucjonizowały rynek zabawek. Dziś LEGO to nie tylko sposób na zapewnienie zabawy dzieciom. To także sposób na trening umysłu, wytrwałości i udowodnienie, jak wiele można zyskać wierząc w prostą mantrę. Obecnie do wyboru mamy setki zestawów LEGO. W tym artykule omówimy kilka sposobów ich wykorzystania. Warto udowodnić, że układanie modeli z klocków LEGO to nie tylko frajda, ale także rozwiązywanie zagadek logicznych. Poznajcie nasze propozycje zabaw logicznych z wykorzystaniem LEGO.

Kreatywne zestawy Lego Ninjago i Star Wars

Wybierając zestaw klocków dla swojego dziecka, należy zwrócić uwagę na zalecany wiek dla konkretnego zestawu. W serii LEGO Ninjago poszczególne zabawki mają różne ograniczenia wiekowe. W niektóre zestawy może grać nawet 7-latek, ale inne są odpowiednie dla 10-latka. Klocki te pomagają rozwijać wyobraźnię, improwizację i zdolności manualne Twojego dziecka. Łączenie elementów według schematu lub własnych pomysłów wymaga skupienia i cierpliwości, ale także rozrywki i satysfakcji po zakończeniu budowy. Dzięki LEGO Ninjago dzieci mogą rozwijać swoją wyobraźnię, odtwarzając znane sceny z serialu lub filmów. Może też stworzyć własną, pełną pasji historię ninja w głównym bohaterze.

Klocki LEGO Star Wars mogą zapewnić wiele godzin zabawy. Dzieci mogą odwoływać się do historii z filmów lub wymyślać własne historie oraz dowolnie zmieniać kolejność i rozwój wydarzeń. Mogą również odgrywać różne role i rozumieć znaczenie wyborów oraz konsekwencje, jakie muszą ponieść za ich decyzje. Z klocków możesz zbudować dwa porgi i mynock. Główna kolekcja Hana Solo obejmuje holograficzne szachy Dejarika, stanowisko mechanika z obrotowym krzesłem dla minifigurek oraz hełm do ćwiczeń bojowych. Łódź ma również zdejmowany panel kadłuba i poczwórne działo laserowe, które można obracać o 360 stopni. Postacie Hana Solo i księżniczki Lei mają wirujące głowy.

Zabawa w labirynt

Zabawa zaczyna się, gdy dzieci budują labirynt z dostępnych klocków np. LEGO City. Im bardziej złożony, tym lepiej. Oczywiście mogą tu też być ślepe zaułki. Fajnie by było, gdyby miał płytkę budowlaną, do której można by przymocować klocki, ale oczywiście labirynty można też budować bez niej. Gdy labirynt jest gotowy, zaczynamy zabawę. Do jego pierwszej wersji potrzebujemy małej kulki. Co ważne, pasuje do korytarzy labiryntu. Pocieszeniem jest próba wepchnięcia piłki do środka lub wyjścia z labiryntu za pomocą nadmuchu powietrza – tu też może pomóc słomka lub fajka. Jeśli labirynt ma wiele wejść, inne dzieci również mogą dołączyć do gry i wspólnie rywalizować. Następnie celem jest jak najszybsze pchnięcie własnej piłki.

Zabawy dla najmłodszych i trochę starszych – kalambury

Jedna osoba buduje figurę z klocków (lub rysuje kształt na papierze), a druga ją powiela. Możesz na przemian to zadanie ze swoim dzieckiem, aby mogło wcielić się w rolę kreatora, tego, który narzuca dany kształt i tego, który go przekształca. To świetny wgląd i zabawny trening. Dodatkowo zabawa z rówieśnikami lub dziećmi i rodzicami sprzyja rozwojowi społecznemu i emocjonalnemu. Więzi i empatia powstają w miarę konstruowania i rozgrywania różnych scenariuszy, dzięki czemu łatwiej jest zrozumieć się nawzajem poza grą. Dziecko uczy się wyrażania emocji, dzielenia się z innymi – jeśli bawi się z rodzicami lub dziadkami – jak dogadać się ze starszymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts