Gry logiczne — na jakie tytuły warto postawić?

Gry logiczne to jedne z najpopularniejszych rodzajów gier planszowych, które są chętnie wybierane przez miłośników planszówek i gier karcianych w różnym wieku.  Wydawnictwa stale zaskakują swoich klientów nowymi, pełnymi łamigłówek, zagadek czy układanek grami logicznymi, a także propozycjami wymagającymi umiejętności logicznego myślenia, planowania oraz budowania złożonych strategii. Jakie gry logiczne będą najlepszym wyborem i komu przypadną do gustu? Przedstawimy 5 propozycji, które z pewnością skradną serce każdego miłośnika gier logicznych!Kopiuj HTML Kopiuj tekst

Gry logiczne — czym są? 

Gry logiczne to zabawa, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim graczom ceniącym sobie umiejętność logicznego rozumowania oraz dążenia do wypełnienia konkretnego zadania przy pomocy starannie przygotowanego planu. Tego typu gry planszowe lub karciane najczęściej polegają bowiem na rozwiązywaniu zagadek, szukaniu, zależności oraz wykonywaniu skomplikowanych sekwencji, które pozwalają na ostateczne osiągnięcie określonego celu. 

Najlepsze gry logiczne — na jakie pozycje warto się zdecydować? 

Intrygujące gry logiczne opierające się na historycznym, fantasy czy przyrodniczym motywie przewodnim to propozycje chętnie wybierane przez miłośników gier planszowych i gier karcianych, którzy cenią sobie umiejętność logicznego myślenia oraz planowania kolejnych ruchów, a także cierpliwość. Osoby zainteresowane zakupem gier logicznych mogą wybierać spośród tysięcy propozycji dostępnych na rynku. Stwarza to niezwykle szeroki wachlarz możliwości, ale często utrudnia także podjęcie decyzji odnośnie do zakupu odpowiedniego tytułu. Wychodząc naprzeciw potrzebom współczesnych konsumentów, przedstawiamy listę 5 gier logicznych, wśród których każdy znajdzie idealną propozycję dla siebie:       

1. Portal Aeon’s End 

Portal Aeon’s End to kooperacyjna gra karciana dedykowana osobom od 14 roku życia, w której przewidywany czas rozgrywki oszacowany przez producenta wynosi około 60 minut. W uznawanej za dość trudną, a jednocześnie niezwykle satysfakcjonującą grę Portal Aeon’s End, gracze wcielają się w magów chroniących świat, a w trakcie trwania całej gry operują oni ogromną ilością kart i żetonów. Oparta o mechanikę budowania talia pozwala na przeprowadzenie niesamowicie emocjonującej rozgrywki, w której gracz mierzy się innymi Nemezis o unikalnym zestawie umiejętności —  zmusza to go do stosowania odmiennych taktyk podczas zarządzania swoją talią, które pozwolą mu na pokonanie konkretnego przeciwnika. Sprawia to, że gra szybka się nie nudzi i zachęca do planowania kolejnych rozgrywek z innymi rywalami. 

2. Fox Games Sagrada   

Fox Games Sagrada to gra dedykowana osobom od 14 roku życia, w którą można zagrać jedynie w pojedynkę. Celem rozgrywki jest budowanie witraży przy pomocy dołączonych, kolorowych kostek, a cała zabawa opiera się na załączonych do zakupionego zestawu kartach. W Fox Games Sagrada gracz przenosi się do zachwycającej bazyliki Sagrada Familia, gdzie proszony jest o układanie kostek w sposób pasujący do wybranego wzoru. Miłośnicy gier logicznych z pewnością docenią propozycję od Fox Games za staranne wykonanie i wysoką jakość, jaką wyróżniają się elementy umieszczone w pudełku.

3. Azul

Gra logiczna Azul to tytuł dedykowany osobom powyżej 8 roku życia, który nawiązuje do biało-niebieskich płytek ceramicznych Azulejos sprowadzonych do Europy przez Maurów — zafascynowały one swoim oszałamiającym pięknem portugalskiego króla Manuela I podczas jego wizyty w południowej Hiszpanii. W grze Azul wszyscy gracze wcielają się w artystów, których zadaniem jest ułożenie pięknej mozaiki z Azulejos na ścianach pałacu Évorze. W trakcie każdej rundy gracze wybierają płytki z jednego z warsztatów i układają je w swoim magazynie, a następnie przenoszą zebrane płytki na ścianę pałacu w ściśle określony sposób. Po ułożeniu płytek zostają  policzone punkty, a grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów w trakcie całej gry.

4. 7 cudów świata 

7 cudów świata — gra kierowana do osób powyżej 10 roku życia — to jedna z najpopularniejszych planszowych gier logicznych. Doskonale sprawdzi się podczas rozgrywki dla nawet 7 osób. W grze 7 cudów świata gracze przenoszą się do antycznego świata, a każdy gracz zostaje w nim przywódcą jednego z siedmiu wielkich miast. Głównym celem tej intrygującej gry logicznej jest stworzenie potęgi poprzez zbieranie surowców oraz nawiązywanie kontaktów handlowych, a także, budowanie cudów architektury i tworzenie militarnych potęg. Jednak aby tego dokonać, należy stworzyć dobry plan oraz wykazać się strategicznym myśleniem.

5. Wsiąść do Pociągu

Wsiąść do pociągu to bestsellerowa gra familijna opowiadająca o wielkiej, kolejowej przygodzie, która dostępna jest w wersjach, takich jak Wsiąść do pociągu: Europa i Wsiąść do pociągu: Pierwsza podróż. Zadaniem graczy biorących udział w rozgrywce jest zbieranie kart z wagonami i używanie ich do budowania dworców, zajmowania tras kolejowych, pokonywanie tuneli czy wsiadania na promy. Prosta, a jednocześnie elegancka forma planszówki sprawia, że poradzą sobie z nią wszyscy uczestnicy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania — propozycja ta doskonale sprawdzi się podczas długich wieczorów z rodziną i przyjaciółmi.

Gry logiczne — dla kogo?

Gry logiczne to propozycja przeznaczona dla wszystkich osób lubiących łamigłówki i zadania logiczne, które chcą spędzić przyjemny czas podczas wspólnej zabawy z rodziną czy przyjaciółmi, a także w świetny spędzić czas we własnym towarzystwie. Gry opierające się na tworzeniu planu i odpowiedniej strategii działania, doceniane są zarówno przez osoby dorosłe i seniorów, jak i przez dzieci w różnym wieku. Jednak warto pamiętać o tym, że kluczem do sukcesu jest postawienie na odpowiednią propozycję, która zapewni uczestnikom gry satysfakcjonującą zabawę na długie godziny. Wybierając planszówkę logiczną, należy więc zwrócić uwagę na wiek osób, dla których dana gra jest dedykowana — zbyt trudne zadania mogą bowiem nie przypaść do gustu dzieciom, z kolei gry logiczne dedykowane młodszym użytkowników z pewnością w wystarczającym stopniu nie zaciekawią osób dorosłych i nie będą stanowiły dla nich wyzwania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts