7 Powodów Dlaczego Warto Rozwiązywać Zagadki Logiczne

Dlaczego Warto Rozwiązywać Zagadki Logiczne

Praca nad łamigłówkami to nie tylko zabawa, ale także prawdziwy trening umysłowy.

Zagadki logiczne to świetna rozrywka dla całej rodziny lub dla jednej osoby. Niezależnie od tego, czy wybrana łamigłówka to układanka składająca się z 1000 elementów, krzyżówka, drewniana łamigłówka czy zagadka logiczna, ponieważ wszystkie łamigłówki mają jeden kluczowy element, napędzają mózg.

>>Zobacz też: Zagadki Dla Dzieci

Popularność łamigłówek w dzisiejszej erze cyfrowej jest częścią bardzo długiej historii.

Zagadki istniały w różnych formach od czasów starożytnego świata. Zagadki są wspomniane w Biblii, dzbanki z puzzlami pochodzą z 1700 roku pne na Cyprze, a magiczne kwadraty zostały wprowadzone w Chinach około 700 roku pne.

W dzisiejszych czasach puzzle zostały wynalezione przez Johna Spilsbury’ego w 1767 roku, krzyżówki zostały po raz pierwszy opublikowane w gazetach w 1913 roku, a kostka Rubika powstała w 1974 roku.

Rodzaje i odmiany łamigłówek są prawie nieograniczone.

Wszyscy wiemy, że łamigłówki są niezwykle korzystne dla dzieci ze względu na fizyczne i poznawcze umiejętności mózgu, które rozwijają, ale czy wiesz, że mózgi dorosłych również mogą skorzystać z łamigłówek?

>> Zobacz też: Zagadki Dla Dzieci 10-12 Lat

Istnieje siedem konkretnych sposobów, w jakie łamigłówki są dobre dla twojego mózgu. Więc przygotuj kartkę, wyostrz ołówki i przygotuj się na wzmocnienie swojego umysłu.

1. Zagadki logiczne rozwijają obie półkule mózgu

Dwie półkule mózgu kontrolują różne funkcje. Lewa strona mózgu kontroluje myślenie analityczne i logiczne, a prawa strona kontroluje kreatywność. Kiedy pracujesz nad łamigłówkami, angażujesz obie strony i dajesz swojemu mózgowi prawdziwy mentalny trening.

zagadki logiczne rozwijają obie półkule mózgu

 

2. Zagadki logiczne poprawiają pamięć

Praca nad łamigłówkami wzmacnia połączenia między naszymi komórkami mózgowymi – i tworzy nowe – więc są one świetnym sposobem na poprawę pamięci krótkotrwałej. Używamy pamięci w procesie układania puzzli, kiedy zapamiętujemy kształty, rozmiary i elementy oraz wizualizujemy, gdzie pasują. Badania wykazały wzrost nowych połączeń mózgowych, które powstają, aby pomóc zmniejszyć ilość uszkodzeń mózgu w chorobie Alzheimera.

>>Zobacz też: Fajne Zagadki Logiczne Dla Dzieci

Zagadki poprawiają pamięć

3. Zagadki logiczne poprawiają twoje umiejętności rozwiązywania problemów

Umiejętność rozwiązywania problemów i krytycznego myślenia jest przydatna w prawie każdej sytuacji życiowej, a łamigłówki pomagają nam rozwijać te umiejętności. Ponieważ łamigłówki wymagają od nas różnych podejść do ich rozwiązywania, uczymy się, jak pracować metodą prób i błędów, formułować i testować teorie oraz jak zmieniać ścieżki, jeśli się nie uda.

zagadki logiczne rozwiązywanie problemów

4. Zagadki logiczne poprawiają rozumowanie wizualne i przestrzenne

Musisz być w stanie spojrzeć na poszczególne części układanki lub dostępne miejsca w krzyżówce i dowiedzieć się, jak dopasować elementy lub słowa do ich przestrzeni. Regularne wykonywanie tego, poprawi twoje umiejętności wizualnego i przestrzennego rozumowania, a to przełoży się na bycie lepszym kierowcą (szczególnie podczas ładowania samochodu, aby zabrać dziecko w wieku studenckim do szkoły ).

>>Zobacz też: Gry Logiczne Dla Dorosłych Na Prezent

 

Zagadki rozumowanie logiczne

5. Zagadki logiczne poprawiają nastrój

Jedną z zalet łamigłówek dla mózgu jest to, że zwiększają one produkcję dopaminy, neuroprzekaźnika, który reguluje nastrój, pamięć i koncentrację. Dopamina jest uwalniana z każdym sukcesem, gdy rozwiązujemy zagadkę. Nic dziwnego, że łamigłówki są tak zabawne!

>>Zobacz też: Śmieszne Zagadki Dla Dorosłych

zagadki logiczne poprawiają nastrój

6. Zagadki logiczne obniżają poziom stresu

Zagadki ożywiają nasz mózg, ale są też bardzo relaksujące. Podczas gdy my koncentrujemy się na rozwiązaniu łamigłówki, nasze umysły zajmują się tylko jednym zadaniem, co zachęca nasze mózgi do przejścia w stan medytacji. Prowadzi to do lepszego sposobu myślenia i lepszych umiejętności radzenia sobie ze stresem.

Reklama brain-actives

>>Zobacz też: Podchwytliwe Zagadki Logiczne z Odpowiedziami

7. Zagadki logiczne mogą poprawić Twój wynik IQ

Ponieważ łamigłówki mogą poprawić naszą pamięć, koncentrację, słownictwo i umiejętności rozumowania, nie potrzeba naukowca z nagrodą nobla, aby zobaczyć, że podnoszą one również nasze IQ. Badanie przeprowadzone na University of Michigan wykazało, że układanie puzzli przez co najmniej 25 minut dziennie może zwiększyć Twoje IQ o 4 punkty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts