Gry Logiczne Dla Dorosłych Na Prezent

prezent

ŁAMIGŁÓWKA BEIOUFENG 3D

Cena: 156,89 zł


 

PUZZLE 3D ROBOT

Cena: 229,98 zł Promocja (-36%)!


9 SZTUK DREWNIANYCH ŁAMIGŁÓWEK MING

Cena: 44,50 zł Promocja (-35%)!


30 SZTUK METALOWYCH ŁAMIGŁÓWEK

Cena: 44,58 zł Promocja (-25%)!


1000 SZTUK PUZZLI EDUKACYJNYCH

Cena: 34,58 zł Promocja (-19%)!


10 KORZYŚCI Z ROZWIĄZYWANIA GIER I ŁAMIGŁÓWEK LOGICZNYCH DLA DOROSŁYCH.

Kiedy myślimy o łamigłówkach logicznych, zwykle myślimy o hobby, sposobie na relaks i spędzenie czasu. Prawda jest taka, że ​​gry edukacyjne poza chwilową zabawą mają też liczne walory zdrowotne. Od pomagania dzieciom w rozwijaniu ich umiejętności, poprzez poprawę pamięci i nastroju, po zapobieganie poważnym chorobom u osób starszych.

Poniżej znajdziesz 10 zaskakujących zalet gier edukacyjnych i łamigłówek logicznych dla dorosłych.

1. Jest to genialne ćwiczenie umysłowe

Układanie łamigłówek logicznych można uznać za kompletne ćwiczenie mózgu, ponieważ obejmuje ono zarówno prawą, jak i lewą stronę. Prawa odpowiada za kreatywność, emocje i intuicyjne myślenie; a lewa strona to strona logiczna, obiektywna i metodyczna.

>>zobacz też: Śmieszne zagadki

 

Kiedy rozwiązujesz łamigłówkę  lub grę logiczną, obie strony muszą się komunikować i współpracować, zwiększając funkcje poznawcze. Płat potyliczny to obszar, w którym mózg łączy kolory i kształty, a także jest aktywowany. Ćwiczenie umysłu pomaga zapobiegać osłabieniu funkcji poznawczych.

2. Gry edukacyjne poprawiają  rozumowanie wizualno-przestrzenne

Układając puzzle, musimy dopasować mniejsze elementy i umieścić je na większym obrazie. Regularne wykonywanie tego ćwiczenia pomaga nam poprawić rozumowanie przestrzenne.

>>Zobacz też: Zagadki Dla Dzieci

3. Gry logiczne zwiększają dbałość o szczegóły

Podczas układania puzzli, zwłaszcza jeśli elementy są bardzo podobne, należy zwrócić uwagę na szczegóły. Musisz wytrenować oczy, aby znaleźć małe różnice w kolorach lub kształtach, które pomogą Ci uzupełnić obraz. Umiejętność uchwycenia drobnych szczegółów może nam pomóc we wszystkich aspektach naszego życia, zwłaszcza w pracy. Gdy jesteśmy bardziej szczegółowi i precyzyjni, jakość naszej pracy się poprawia.

4. Gry edukacyjne dla dorosłych poprawiają pamięć

Gry logiczne dla dorosłych wzmacniają połączenia neuronowe i zwiększają generowanie nowych połączeń. Zwiększa to szybkość umysłową i procesy myślowe.

Kiedy bierzemy jeden element, musimy wyszukać między innymi kolor lub kształt, który mamy na myśli, i wizualizować obraz na dużą skalę, aby zobaczyć, które elementy pasują do siebie.

Ćwiczenie części mózgu odpowiedzialnej za przechowywanie tych informacji pomaga w utrzymaniu i poprawie pamięci krótkotrwałej.

>>Zobacz też: Podchwytliwe Zagadki Logiczne z Odpowiedziami

5. Gry logiczne dla dorosłych zwiększają twoje IQ

Naukowcy z University of Michigan, kierowani przez dr Susanne Jäggi, odkryli, że spędzanie 25 minut dziennie na rozwiązywaniu łamigłówek i zagadek logicznych może podnieść IQ o 24 punkty.

6. Gry edukacyjne dla dorosłych poprawiają zdolność rozwiązywania problemów

Aby rozwiązać zagadkę logiczną, należy podejść do rozwiązania problemu na różne sposoby, ponieważ jest to metoda prób i błędów. Dowiesz się także, jak ważne jest formułowanie teorii, testowanie hipotez i zmienianie perspektyw, gdy coś nie idzie zgodnie z planem.

Umiejętności te można przenieść do pracy, dzięki czemu będziesz bardziej innowacyjny w rozwiązywaniu problemów, bardziej krytycznym myśleniu i lepszy w umiejętnościach adaptacyjnych.

7. Gry logiczne zwiększają produktywność

Kiedy jesteś szczęśliwszy i mniej zestresowany, łatwiej jest CI się skupić. Kiedy poprawia się koncentracja, wydajność rośnie w zawrotnym tempie. Jeśli masz problem ze skupieniem się na nauce lub pracy, rozważ zrobienie krótkiej przerwy, aby rozwiązać zagadkę i zresetować mózg. Wiele biur zaczyna umieszczać puzzle i podobne gry logiczne dla dorosłych w swoich strefach odpoczynku. Te gry pomagają pracownikom odłączyć się od pracy na kilka minut i powrócić do niej świeższym i gotowym do ponownej pracy.

8. Gry edukacyjne polepszają umiejętność współpracy i pracy zespołowej

Innym powodem umieszczania łamigłówek logicznych dla dorosłych w miejscu pracy jest to, że pomagają one budować współpracę między współpracownikami. Naukowcy z Uniwersytetu Yale odkryli, że kiedy pracownicy mogą układać puzzle logiczne w miejscu pracy, pomaga im to w poprawie relacji oraz umiejętności współpracy i pracy zespołowej.

>>Zobacz też: Fajne Zagadki Logiczne Dla Dzieci

9. Gry logiczne poprawiają nastrój

Rozwiązywanie łamigłówek ma wielką zaletę, zwiększa produkcję dopaminy w mózgu. Ten neuroprzekaźnik odpowiada za regulację nastroju i optymizmu. Wpływa również na uczenie się, pamięć, koncentrację i motywację. Dopamina jest uwalniana za każdym razem, gdy układamy puzzle, a nawet za każdym razem, gdy kładziemy kawałek we właściwym miejscu. To zachęca nas do kontynuowania tego i stawiania sobie wyzwań.

10. Gry logiczne dla dorosłych zmniejszają poziom stresu

Oprócz rzucania nam wyzwań pomagają nam również się zrelaksować. Kiedy układasz puzzle, nasze mózgi przechodzą od „Beta” lub czuwają do stanu „Alfa”. Stan Alfa jest podobny do stanu, w jakim się znajdujemy, kiedy śnimy.

Ta zmiana świadomości niesie ze sobą wiele korzyści, w tym:

Umiejętność nawiązywania głębszych połączeń
Poprawia nasz nastrój
Zwiększ anaszą pewność siebie
Łagodzi stres
Nawet obniża ciśnienie krwi i tętno

11.GRY LOGICZNE DLA DOROSŁCH OPÓŹNIAJĄ DEMENCJE I CHOROBY ALZHEIMERA

Utrzymywanie aktywności mózgu może opóźniać objawy demencji i choroby Alzheimera. Badania medyczne wykazały, że utrzymywanie aktywności umysłu poprzez łamigłówki i inne czynności związane z rozwiązywaniem problemów może zmniejszyć ilość uszkodzeń komórek mózgowych, które występują u pacjentów z chorobą Alzheimera. Wspomaga również wzrost nowych komórek nerwowych i wzmacnia połączenia między nimi.

Naukowcy odkryli również związek między liczbą lat rozwiązywania zagadek a prawdopodobieństwem zachorowania na chorobę Alzheimera. Więc im szybciej zaczniesz układać puzzle, tym lepiej. Nigdy nie jest za późno, aby zacząć chronić swój mózg.

Jak już widziałeś, układanie łamigłówek logicznych dla dorosłych ma wiele zalet dla twojego zdrowia. Od poprawy pamięci i zapobiegania chorobom w przyszłości po poprawę nastroju i pomoc w rozwijaniu umiejętności potrzebnych do nauki i pracy.

Teraz, gdy wiesz więcej o korzyściach płynących z łamigłówek dla wszystkich grup wiekowych … na co czekasz, aby rozpocząć układankę?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts