Sposoby Na IQ – Jak Ćwiczyć I Rozwijać Inteligencję Mózgu

Sposoby na IQ

Wielu wciąż postrzega  IQ jako coś co jest stałe przez całe życie(bo przecież takie było podstawowe założenie testów IQ): przystępujesz do testu, który pokazuje, jak jesteś inteligentny. Ale tak naprawdę to tak nie działa; inteligencja jest dużo bardziej płynna niż wcześniej sądzono, a mózg jest o wiele bardziej plastyczny i można go usprawnić.

>>Zobacz też: Zagadki Dla Dzieci

Neuronaukowcy są teraz pewni, że dorośli są w stanie zmienić swoje IQ – zarówno na lepsze, jak i na gorsze. Oto kilka sposobów na pobudzenie neuronów i rozwijanie inteligencji.

Jak zwiększyć procent wykorzystania naszego mózgu i stać się inteligentniejszym

1. Graj w szachy

Jest powód, dla którego w szachy gra się od wieków i dlaczego cieszyły się popularnością u członków rodziny królewskiej. Ta skomplikowana i złożona gra rozwija umiejętności rozwiązywania problemów, poprawia koncentrację i stymuluje obie strony mózgu, co pomaga wzmocnić ciało modzelowate.

Ciało modzelowate jest częścią mózgu, która łączy dwie półkule, a eksperci przypuszczają, że jednym z powodów, dla których Einstein był tak genialny, było to, że jego był szczególnie dobrze rozwinięty. Mógł uzyskać dostęp do całego swojego mózgu w tym samym czasie, zamiast tylko do jednej lub drugiej części.

Według badań przeprowadzonych w Wenezueli, dzieci, które brały udział w zajęciach szachowych przez 14 tygodni, znacznie zwiększyły swoje IQ. Inne badanie z 2003 r. Przeprowadzone na Uniwersytecie Flinders w Australii doprowadziło do tego samego wniosku: uczestnicy grający w szachy wykazywali wyższy poziom IQ.

>>Zobacz też: Śmieszne Zagadki Dla Dorosłych

2. Tabletki na zmęczenie i koncentracje

Kolejnym sposobem, który umożliwia nam szybką poprawę naszego myślenia są substancje pobudzające pracę mózgu.

Jednym z najlepszych preparatów dostępnych obecnie na rynku jest Brain Actives – suplement diety stworzony z wielu składników o udowodnionym wpływie na nasz układ neurologiczny. Do głównych efektów działania Brain Actives należy poprawa skupienia oraz koncentracji. Suplement ten działa pozytywnie na nasz funkcje poznawcze oraz zdolność uczenia się.

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Sydney wykazały, że jeśli przyjmujesz Brain actives codziennie, możesz podnieść swoje IQ o pełne 15 punktów w ciągu sześciu tygodni. Jak powiedziała prowadząca badania Caroline Rae, „Brain Actives znacznie zwiększyło siłę mózgu”. Czemu? Po części dlatego, że podnosi poziom energii potrzebnej do przeprowadzania obliczeń w mózgu.

Zażywając go ułatwimy i znacznie przyśpieszmy proces przyswajania wiedzy. Dodatkowym efektem, który może wywołać Brain Actives na nasz organizm jest zwiększenie wytrzymałości podczas wysiłku fizycznego.

Regularne stosowanie tego preparatu pozwoli nam znacznie poprawić efektywność naszej pracy. Najważniejsze jest jednak to, że suplement ten jest w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia.

Sprawdzając umieszczone w Internecie informacje oceniające leki na pamięć i koncentrację z łatwością znajdziemy pozytywne opinie ze strony osób używających tego specyfiku. Jeśli jesteś osobą, która szuka odpowiedzi na pytanie jak usprawnić mózg powinieneś jak najszybciej zapoznać się z możliwościami jakie daje Brain Actives.

BrainActives

PROMOCJA 20% TANIEJ!

OPINIE BRAIN ACTIVES

3. Zacznij biegać

Neurobiologia jest jasna: ćwiczenia aerobowe są wyjątkowo dobre dla mózgu. W rzeczywistości ćwiczenia fizyczne podnoszą twoje IQ znacznie bardziej niż granie w grę mózgową online. Ponadto szwedzkie badanie dowiodło, że sprawność sercowo-naczyniowa może faktycznie podnieść twoją inteligencję werbalną o 50%. Maria Aberg, która prowadziła badanie, powiedziała: „Zwiększona wydolność sercowo-naczyniowa wiązała się z lepszymi wynikami poznawczymi. W przeciwieństwie do tego, siła mięśni była tylko słabo związana z inteligencją”.

Więc jeśli chcesz być mądrzejszy, nie tylko podnoś ciężary; zacznij biegać.

 

4. Zacznij medytować

Niezliczone badania pokazują, że medytacja nawet przez 20 minut dziennie nie tylko poprawia nastrój i obniża poziom stresu, ale także poprawia wydajność, jeśli chodzi o głębokie przetwarzanie poznawcze. To podstawa płynnej inteligencji i część tego, co pomaga stać się prawdziwie innowacyjnym.

Jeśli zastąpisz 20 minut przeglądania Facebooka 20 minutami medytacji przy użyciu aplikacji takiej jak Calm lub HeadSpace, staniesz się mądrzejszy i nie stracisz absolutnie żadnej wartości w swoim życiu.

5. Wysypiaj się

Według nauki z Centrum Badań nad Senem na Uniwersytecie Loughborough, każda godzina krócej niż zalecane osiem godzin snu w ciągu nocy może zrzucić pełny punkt z IQ.

W rzeczywistości w ich raporcie stwierdzono, że regularna utrata dwóch godzin snu w nocy może spowodować, że osoba o średnim IQ stanie się „granicznym opóźnieniem w rozwoju”.

6. Naucz się nowego języka

Według neuronauki nauka języka obcego powoduje wzrost mózgu. Ponieważ poruszasz się po nowym zestawie skomplikowanych reguł (takich jak gramatyka inna niż twój język ojczysty), wymusza to zgrubienie kory mózgowej i zwiększenie objętości hipokampu. Mówiąc prostym językiem, oznacza to, że powodujesz rozszerzenie ośrodków językowych w mózgu, co ostatecznie pomaga w innych zadaniach językowych, takich jak negocjowanie, czytanie i rozwiązywanie problemów.

Ponownie, nie musi to zająć dużo czasu. Pobierz DuoLingo za darmo i zacznij uczyć się dowolnego języka obcego w zaledwie dziesięć minut dziennie.

>>Zobacz też: Fajne Zagadki Logiczne Dla Dzieci

7. Naucz się grania na instrumencie

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Zurychu wykazało, że biegłość w posługiwaniu się instrumentem muzycznym może podnieść IQ zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nie mówimy też o nieznacznych wzrostach: średni wynik IQ w Stanach Zjednoczonych wynosi 98. Granie muzyki może podnieść twoje IQ o 7 lub więcej punktów – możesz przejść z 98 do 105 po prostu naucz się grać.

8. Rozwiązuj zagadki i łamigłówki logiczne – ćwiczenia na zwiększenie IQ

Kolejnym krokiem, który może pomóc nam poprawić zdolności naszego mózgu jest regularne wykonywane ćwiczeń na zwiększenie IQ. Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, że łamigłówki takie jak krzyżówki lub sudoku czy zagadki mogą pozytywnie wpłynąć na poziom naszej inteligencji.

Jeśli zatem zadajesz sobie pytanie jak zwiększyć swój iloraz inteligencji powinieneś znaleźć czas na tego typu rozrywki. Każdego dnia przed snem lub w trakcie popołudniowego odpoczynku sięgnij po tradycyjną krzyżówkę lub spróbuj rozwiązać trudną zagadkę logiczną. Gwarantujemy Ci, że już po kilku tygodniach regularnego trenowania swojego umysłu zauważysz pozytywną zmianę jeśli chodzi o efektywność i szybkość pracy swojego mózgu.

Łamigłówki i zagadki logiczne są odpowiedzialne za rozwój dendrytów w naszym ośrodkowym układzie nerwowym – pozwalają zatem polepszyć stan naszego umysłu. Tanie rozwiązanie, które wymaga od nas jedynie czasu może stać się naszą przepustką do sukcesu.

9. Usuń rozpraszacze uwagi i niepotrzebne bodźce

Istnieje wiele osób, których IQ jest na wysokim poziomie, jednak ciągle walczą one z problemem skupienia uwagi oraz uzyskania pełnej koncentracji. W ich umysłach panuje bałagan, a każda myśl zakłócana jest przez miliony dodatkowych bodźców.

Szukając odpowiedzi na pytanie jak zwiększyć skupienie warto poświęcić chwilę na stworzenie sobie odpowiednich warunków do pracy. Jednym z działań, które możesz podjąć już na samym początku jest odcięcie się od bodźców zewnętrznych – wyłącz telewizor, telefon i inne elementy, które rozpraszają Cię w trakcie wykonywania zadań wymagających zaangażowania twojego umysłu. Być może ta czynność pozwoli Ci poprawić efektywność twojej pracy.

10. Zmień dietę i zadbaj o zdrowy sen

Działania, które musisz podjąć na większą skalę jest poprawa twojej diety oraz dostosowanie ilości snu do twoich potrzeb. Dieta ma bardzo duże znaczenie jeśli chodzi o funkcjonowanie naszego organizmu.

>>Zobacz też: Podchwytliwe Zagadki Logiczne z Odpowiedziami

Dostarczając odpowiednie składniki odżywcze takie jak witaminy i mikroelementy znajdujące się w warzywach, owocach i orzechach możesz znacznie poprawić twoją koncentrację.

Bardzo ważna jest również ilość snu – optymalna ilość godzin snu dla każdego człowieka wynosi 8h – niestety w związku z trybem życia oraz oczekiwaniami środowiska często ilość naszego snu jest znacznie ograniczona. Daj swojemu organizmowi odpocząć – gwarantujemy Ci, że bardzo szybko zauważysz zmianę w efektywności twojej pracy.

11. Szukaj wyzwań

Osoby, które chcą wiedzieć jak stać się inteligentniejszym powinny wiedzieć, że nasz umysł potrzebuje ciągłych wyzwań. Każdy kto decyduje się na poprawę zdolności umysłowych musi szukać ciągłych bodźców z zewnątrz, które będą wpływały pozytywnie na rozwój naszego mózgu.

Warto rozpocząć od niewielkich zmian w naszych codziennych przyzwyczajeniach. Zrezygnuj z oglądania telewizji i programów typu show – w wolnym czasie wybieraj książki, które będą świetnym odpoczynkiem dla twojego umysłu, ale również bodźcem do jego rozwoju.

Odpoczywając szukaj zabaw, które będą wymagały od Ciebie zaangażowania myślenia – graj w gry komputerowe, w których musisz planować kolejne ruchy, wspólnie ze znajomymi organizuj wieczory gier planszowych, które także będą wymagały od was myślenia.

Dzięki temu również w czasie odpoczynku będziesz stymulował twój mózg do rozwoju.
Jeśli zastanawiasz się nad tym jak pobudzić neurony w mózgu powinieneś pamiętać o tym jak duże znaczenie dla naszego umysły ma odpowiednie dotlenienie.

12. Zaczerpnij świeżego powietrza

Osoby, które chcą usprawnić pracę swojego mózgu powinny każdego dnia znaleźć czas na spacer lub wyjście na powietrze. W ten sposób nasze neurony zyskają dodatkową ilość tlenu i będą mogły pracować na wyższych obrotach.

Możesz zdecydować się na zmianę środka transportu, którym rano docierasz do pracy – wybierając spacer przygotujesz swój mózg do wyzwań, które pojawią się na twojej drodze w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Również regularna aktywność fizyczna doda Ci wigoru i pozwoli przyśpieszyć pracę twojego umysłu. Już po kilku tygodniach od wprowadzanie tych zmian zauważysz poprawę twojego samopoczucia oraz zdolności do pracy umysłu.

13. Poznaj sprytne techniki zapamiętywania

Wielu z nas nie jest świadomych tego, że aby zwiększyć procent wykorzystania mózgu musimy korzystać ze sprytnych rozwiązań i technik poprawiających naszą pamięć. Warto dowiedzieć się więcej czym jest mnemotechnika oraz w jaki sposób możemy wykorzystać ją w trakcie naszego codziennego funkcjonowania.

Osoby, które cieszą sią wyjątkową pamięcią bardzo często korzystają z tej techniki – jest to sposób myślenia kojarzeniowego, dzięki czemu możemy zapamiętać poszczególne fakty szybciej i pozostawić je w naszej głowie na dłużej.

Korzystając z tej techniki możemy znacznie ułatwić sobie proces nauki i poszerzyć naszą wiedzę o większą ilość informacji. Dzięki temu staniemy się osobami inteligentniejszymi, ale również zwiększymy naszą szansę na odniesienie sukcesu w życiu zawodowym.

14. Wycisz się

Kolejnym sposobem na poprawę naszych zdolności do koncentracji i zapamiętywania jest medytacja i joga. Są to dwie czynności, które pozwolą nam odciąć się od codziennych problemów i trudności, które rozpraszają nasz umysł.

Medytacja pozwala nam znaleźć równowagę oraz skupić się na wyzwaniach, które mogą pojawić się na naszej drodze. Wiele osób zauważyło ogromną poprawę stanu swojego ośrodkowego układu nerwowego od momentu wprowadzenie w życie medytacji.

Warto znaleźć choć kilka chwil każdego dnia na przemyślenia i skupienie swojej uwagi na swoich własnych problemach. Dzięki nim zatrzymasz się, odetniesz się od stresujących oczekiwań świata zewnętrznego i skupisz się na swoim własnym, wewnętrznym ja. Osoby, które medytują dużo szybciej odnoszą sukcesy oraz cieszą się lepszym stanem umysłu.

Inteligencja jest jednym z aspektów naszej osobowości, nad którym możemy regularnie pracować osiągając kolejne sukcesy. Bardzo ważne jest to, aby regularnie stawiać sobie kolejne wyzwania, które będą bodźcami dla naszego umysłu do ciągłego rozwoju.

Jednak nie tylko ćwiczenia są przepustką do poprawy IQ – ogromne znaczenie na stan naszego umysłu mają nasze codzienne przyzwyczajenia. Zdrowa dieta, regularne ćwiczenia oraz odpowiednia ilość snu może pozwolić przenieść nasz mózg na wyższy poziom. Warto również zdecydować się na wykorzystanie dodatkowej pomocy takiej jak suplementy diety.

Przedstawione przez nas preparaty Brain Actives pomogą nam poprawić naszą koncentrację i pamięć ponieważ zawierają substancje pobudzające prace mózgu. Łącząc wszystkie te elementy możemy sprawić, że nasz poziom inteligencji znacznie wzrośnie, a my z łatwością będziemy mogli radzić sobie z kolejnymi wyzwaniami.

Ważne jest jednak to, aby pamiętać o cierpliwości oraz o tym, że na poprawienie naszej inteligencji potrzebujemy czasu. Regularne zmiany w naszym życiu pozwolą nam rozwinąć się i zbliżyć się do osiągnięcia sukcesu. Wykorzystaj nasze rady, a na pewno będziesz cieszył się z wspaniale pracującego umysłu na najwyższym poziomie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts