Zagadki dla dzieci 7-8 lat

zagadki dla dzieci

Zagadki dla dzieci to świetny sposób na trening mózgu i ćwiczenie zdolności umysłowych. Dzieci w wieku -7-8 lat rozwijają się na wszystkich poziomach – fizycznym, emocjonalnym i psychicznym.

Zagadki pomagają stymulować mózg i mogą pomóc dzieciom w bardziej kreatywnym myśleniu. Pomogą im również stać się bardziej cierpliwymi i mniej impulsywnymi.

Zagadki poszerzają horyzonty i uczą dzieci kształtów, wzorów, kolorów, liter alfabetu – a wszystko to podczas zabawy!

Zagadka dla dzieci 7-8 lat nr 1 – Cegła

Cegła waży pół cegły i dwa kilo.

Ile waży dokładnie jedna cegła?

[bg_collapse view=”button-green” color=”#4a4949″ icon=”eye” expand_text=”Pokaż odpowiedź” collapse_text=”Schowaj rozwiązanie” ]

Odpowiedź:

Cegła waży 4 kg

[/bg_collapse]

Zagadka dla dzieci 7-8 lat nr 2 – Ojciec i syn

Dwaj ojcowie podarowali synom pieniądze. Jeden dał swemu synowi 150 zł, drugi zaś dał swojemu – 100 zł. Okazuje się jednak, że obaj synowie razem powiększyli swoje kapitały tylko o 150 zł.

Jak to wyjaśnić?

[bg_collapse view=”button-green” color=”#4a4949″ icon=”eye” expand_text=”Pokaż odpowiedź” collapse_text=”Schowaj rozwiązanie” ]

Odpowiedź:

Byli to: syn, ojciec i dziadek. Dziadek dał ojcu 150 zł, ojciec dał synowi 100 zł.
Ojcu zostało 50 zł, a syn miał 100 zł, czyli razem 150 zł.

[/bg_collapse]

Zagadka dla dzieci 7-8 lat nr 3 – Wilk, koza i kapusta

Chłop musi przewieźć na drugi brzeg rzeki kozę, wilka i kapustę. Niestety, posiada łódkę, która może pomieścić tylko jego i jedno z trzech (kozę, wilka albo kapustę). Na jednym brzegu nie mogą zostać bez opieki chłopa: wilk z kozą (bo wilk zje kozę), ani koza z kapustą (bo koza zje kapustę).

Co ma zrobić chłop?

[bg_collapse view=”button-green” color=”#4a4949″ icon=”eye” expand_text=”Pokaż odpowiedź” collapse_text=”Schowaj rozwiązanie” ]

Odpowiedź:

Chłop przewozi na drugi brzeg kozę. Wraca, zabiera wilka,
przewozi go na drugi brzeg, zabiera kozę z powrotem.
Wraca, zostawia kozę i bierze kapustę.
Przewozi ją na drugi brzeg, zostawia z wilkiem i wraca po kozę.

[/bg_collapse]

Dlaczego zagadki są dobre dla dzieci i główne zalety zagadek logicznych

Zagadki mogą być zabawne i wymagające. Wymagają przemyślenia i dokładnego rozważenia problemu. Puzzle są dobre dla dzieci, ponieważ pomagają rozwijać różne umiejętności, takie jak wyostrzenie świadomości przestrzennej, rozpoznawanie wzorców, rozumowanie indukcyjne, rozumowanie dedukcyjne, kreatywność lub skupienie.

Powinniśmy dać dzieciom łamigłówki, ponieważ w przyszłości będą mądrzejszymi i bardziej kreatywnymi myślicielami. Łamigłówki uczą dzieci rozwiązywania problemów w sposób aktywny, a nie pasywny, jak oglądanie telewizji czy granie w gry wideo.

Jak rozwiązywać trudniejsze zagadki

Istnieje wiele sposobów rozwiązywania zagadek. Możesz zacząć od dokładnego przyjrzenia się łamigłówce i odnotowania wszelkich wskazówek, które znajdziesz na łamigłówce. Następnie możesz spróbować samodzielnie wypracować odpowiedź lub użyć kartki papieru do robienia notatek podczas pracy z partnerem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Posts