Do kogo jesteś podobna - Sprawdź swoje podobieństwa

Do kogo jesteś podobna - Sprawdź swoje podobieństwa
Autor Jakub Wysocki
Jakub Wysocki29.12.2023 | 9 min.

Do kogo jesteś podobna to pytanie, które sobie zadaje większość z nas. Często porównujemy swoje cechy z rodzicami i innymi członkami rodziny, szukając podobieństw w wyglądzie, zachowaniu czy osobowości. Artykuł poniżej pomoże Ci ocenić, do kogo jesteś najbardziej podobna i sprawdzić swoje dziedziczne cechy.

Kluczowe wnioski:
 • Możesz porównać swoje podobieństwo do mamy, taty i innych krewnych.
 • Zobaczysz, które cechy odziedziczyłaś po swoich przodkach.
 • Ocenisz, do którego członka rodziny jesteś najbardziej zbliżona pod względem wyglądu.
 • Dowiesz się, jak budowa Twojego ciała przypomina Twoją mamę lub babcię.
 • Sprawdzisz procentowe podobieństwo w rysach swojej twarzy do innych osób.

Do kogo jesteś podobna wyglądem

Wygląd to jeden z najbardziej oczywistych sposobów określenia, do kogo jesteś podobna. Przyjrzyj się uważnie swojej twarzy w lustrze i porównaj ją z twarzami Twoich rodziców oraz dziadków. Zwróć uwagę na kształt oczu, nosa, ust, podbródka oraz na kolor włosów i oczu.

Być może masz okrągłą buzię jak mama lub wystające kości policzkowe jak babcia. Może odziedziczyłaś po tacie zadarty nos albo piwne oczy po dziadku? Wszystkie te cechy świadczą o Twoim podobieństwie do konkretnych członków rodziny.

Nie zapomnij także o cechach takich jak kształt brwi, uszu czy podbródka. Często to właśnie one decydują, czy wyglądasz bardziej jak mama czy tata. Zestawienie Twojego zdjęcia obok zdjęć rodziców z młodości może ujawnić uderzające podobieństwa.

Budowa i wzrost ciała

Oprócz cech twarzy, warto przyjrzeć się również budowie swojego ciała. Czy masz szerokie barki jak dziadek lub długie nogi jak ciocia? Może odziedziczyłaś po mamie niski wzrost lub po tacie szeroką klatkę piersiową?

Zestawienie parametrów swojego wzrostu i budowy ciała z danymi krewnych pomoże ocenić Wasze podobieństwa. Być może okaże się, że pod względem gabarytów jesteś bardzo zbliżona do swojej babci i możesz nosić jej stare ubrania.

Jak bardzo jesteś podobna do swojej mamy

Mama to zwykle pierwsza osoba, z którą dziewczynki się utożsamiają i do której się porównują. Nic więc dziwnego, że wiele córek z niecierpliwością wypatruje cech łączących je z mamą.

Podobieństwa mogą dotyczyć zarówno wyglądu zewnętrznego – takich jak kolor oczu, włosów, kształt twarzy – ale także cech charakteru i zainteresowań. Być może podzielacie zamiłowanie do gotowania, mówicie podobnym tonem głosu lub macie ten sam typ usposobienia.

Warto usiąść z mamą przy herbacie i wspólnie porozmawiać o wszystkich cechach, które Was łączą. Z pewnością odkryjecie wiele interesujących podobieństw i wrócicie myślami do swoich dziecięcych lat, kiedy mama była dla Ciebie najważniejszą osobą na świecie.

Procentowe podobieństwo z mamą

Istnieją specjalne aplikacje internetowe, które na podstawie Waszych zdjęć obliczą procentowe podobieństwo córki do mamy. Wystarczy załadować Wasze aktualne fotografie lub zdjęcia z dzieciństwa, aby program porównał cechy twarzy i określił stopień Waszego wzajemnego przypomnienia.

Cechy twarzy Podobieństwo
Kształt oczu 89%
Kształt nosa 76%

Tego typu aplikacje internetowe mogą dostarczyć ciekawych i zabawnych informacji na temat tego, które elementy wyglądu dziedziczysz po swojej mamie. Wyniki często potwierdzają to, co i tak widać gołym okiem, ale podane w postaci konkretnych wartości procentowych robią jeszcze większe wrażenie.

Członek rodziny, do którego jesteś najbardziej zbliżona

Do kogo jesteś podobna to pytanie nie tylko o wygląd zewnętrzny, ale także o cechy charakteru, temperament i zainteresowania. Zastanów się, który z członków Twojej rodziny pod tymi względami jest Ci najbliższy.

Być może masz artystyczną duszę jak ciocia malarz albo kochasz majsterkować jak dziadek z zacięciem technicznym. A może twój uparty charakterek to cały tata? Czasem większe znaczenie niż podobieństwo fizyczne ma bliskość psychiczną z konkretnym krewnym.

Znajdź w rodzinie osobę, której pasje, zainteresowania i osobowość są zbliżone do Twoich. Być może to właśnie z nią łączy Cię wyjątkowo silna więź rodzinna?

Poszukiwanie takiego pokrewieństwa dusz może być fascynującą podróżą do przeszłości Twojej rodziny. Dowiesz się wielu ciekawostek o swoich przodkach i poznasz dawne rodzinne historie.

Sprawdzenie podobieństw w budowie ciała swojej i matki

Do kogo jesteś podobna - Sprawdź swoje podobieństwa

Mama jest pierwszą kobietą, z którą dziewczynka identyfikuje się również pod względem rozwoju swojego ciała, kobiecości i seksualności. Nic więc dziwnego, że wiele córek z niecierpliwością wypatruje momentu, gdy ich piersi, biodra i krągłości nabiorą podobnych kształtów, jak u ich mam.

Pubertet i okres dojrzewania to czas, gdy zaczynasz zmieniać się w młodą kobietę i coraz bardziej upodabniać się do swojej mamy. Przymierzaj jej ubrania, porównaj figury przed lustrem i z pewnością dostrzeżesz wasze coraz większe podobieństwo.

 • Czy Twoje piersi rozwinęły się w podobnym wieku co u mamy?
 • Czy macie taką samą wielkość biustu i kształt bioder?

Obserwowanie tych zmian i dyskutowanie o nich z mamą to ważny element kobiecej więzi pomiędzy matką a córką. Pozwala nastolatce lepiej zrozumieć i zaakceptować przemiany własnego ciała.

Dziedziczenie cech kobiecej figury

Budowa kobiecej sylwetki jest w dużym stopniu uwarunkowana genetycznie, więc zarówno mama, jak i babcia mogą być dla Ciebie drogowskazem w tym obszarze. Jeśli np. kobiety w Twojej rodzinie mają zgrabną, klepsydrowatą figurę o wąskiej tali, z dużym prawdopodobieństwem i Ty odziedziczysz taki kształt ciała.

Zobacz procentowe podobieństwa w rysach twarzy

Istnieją specjalne programy komputerowe, które na podstawie zdjęcia potrafią ocenić stopień podobieństwa dwóch osób. Dokonują one analizy cech twarzy, takich jak kształt oczu, nosa, ust, uszu czy podbródka i obliczają wartość procentową przypomnienia obu twarzy.

Jeśli chcesz sprawdzić do kogo jesteś podobna wyglądem, wystarczy zrobić swoje zdjęcie en face oraz zdjęcia osób, z którymi chcesz porównać swój wygląd. Następnie wczytaj fotografie do programu i zobacz, na ile procent Twój wygląd przypomina daną osobę.

Dla mamy może to być sentymentalna podróż w czasie i okazja do wzruszeń. „Patrz, masz moje oczy i nos! Jesteś moim odbiciem sprzed lat!” – takie okrzyki radości z ust rodzicielki są wtedy całkiem możliwe.

Aplikacje do porównywania twarzy online

Istnieje wiele aplikacji w internecie, które porównują zdjęcia twarzy i wyliczają podobieństwa. Wystarczy wgrać swoje fotografie (najlepiej z podobnym kadrem i oświetleniem) i w sekundę otrzymasz raport. Niektóre programy wyświetlają nawet zestawione obok siebie twoją twarz z twarzą osoby, do której jesteś podobna.

Możesz porównać swój wygląd np. z bratem, siostrą, ciocią albo nawet pradziadkiem. Takie wirtualne „spotkanie” pokoleń twarzą w twarz na pewno dostarczy wielu zabawnych odkryć na temat rodzinnych podobieństw.

Jak ocenić swoje cechy dziedziczne po przodkach

Większość Twoich cech wyglądu oraz cech osobowości została odziedziczona w mniejszym lub większym stopniu po Twoich przodkach. Dlatego jeśli chcesz dobrze poznać i zrozumieć samą siebie, warto cofnąć się pokolenie lub dwa wstecz i przyjrzeć charakterom oraz wyglądowi Twoich dziadków czy pradziadków.

Zacznij od rozmów z najstarszymi żyjącymi krewnymi, aby dowiedzieć się jak najwięcej o wyglądzie, usposobieniu i losach przodków. Przeglądnij też rodzinne albumy ze zdjęciami i poszukaj osób, do których jesteś podobna z wyglądu lub charakteru.

Czasem na starych czarno-białych fotografiach dostrzeżesz jak żywe odbicie swojej twarzy sprzed wielu lat. To fascynujące uczucie, gdy nagle odnajdziesz siebie w obliczu prababci, którą znasz tylko ze zniszczonego zdjęcia.

Drzewo genealogiczne pomaga odnaleźć przodków

Jeśli Twoja rodzina prowadzi kroniki rodzinne lub drzewo genealogiczne, będzie Ci znacznie łatwiej odszukać przodków i dowiedzieć się, jakim członkom rodziny jesteś podobna.

Możesz też sama zostać kronikarzem rodu i zacząć tworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Stopniowo poznasz dzieje kolejnych pokoleń swoich przodków i dowiesz się wielu ciekawych informacji na temat tego, skąd tak naprawdę pochodzisz.

Podsumowanie

Artykuł porusza bardzo ciekawe zagadnienie tego, do kogo jesteśmy podobni zarówno pod względem wyglądu zewnętrznego, jak i cech osobowości. Zastanawianie się, do kogo jesteś podobna to fascynująca podróż do przeszłości naszej rodziny i poszukiwanie swoich korzeni.

Przyjrzenie się uważnie cechom swojej twarzy, oczom, nosowi, ustom i porównanie ich z twarzami rodziców oraz dziadków pozwala dostrzec uderzające podobieństwa. Często okazuje się, że mamy np. oczy babci, usta dziadka lub nos wujka. To budujące odczucie, gdy odnajdujemy siebie w twarzach naszych przodków.

Poza wyglądem, artykuł zachęca także do poszukiwania głębszych podobieństw w sferze charakteru, temperamentu i zainteresowań. Być może mamy artystyczną duszę jak ciocia malarz albo kochamy majsterkować tak jak dziadek. Do kogo jesteś podobny to pytanie nie tylko o geny, ale i o pokrewieństwo dusz.

Mile widzianym bonusem jest możliwość sprawdzenia procentowego podobieństwa swojego wyglądu do innych członków rodziny. Specjalne aplikacje pozwalają na zabawę w wirtualne spotkanie pokoleń twarzą w twarz i porównanie Waszych rysów z zadziwiającą dokładnością.

5 Podobnych Artykułów

 1. Sprawdzian Alkany Alkeny Alkiny - Nowa Era
 2. Czy jestem głupi? Quiz online
 3. Chińskie ciasteczko wróżba - przewidywanie przyszłości z chiasteczka
 4. Scenariusz zajęć "Być kobietą" i inne inspirujące pomysły na lekcje w przedszkolu
 5. Kolorowanka z autobusem: Wydrukuj i pokoloruj różne pojazdy dla dzieci
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły