5 Najlepszych Zagadek Logicznych Dla Dzieci w Każdym Wieku

zagadki dla dzieci

 

Łamigłówki logiczne to zabawne, łamiące mózg gry. Świetnie nadają się również do ćwiczenia rozumowania przestrzennego, umiejętności rozwiązywania problemów i logicznego myślenia.

Zagadki logiczne występują w wielu formach, więc każdy znajdzie coś dla siebie! Możesz używać zagadek logicznych jako trening umysłu lub zabawę.

zagadka logiczna dla dzieci nr 1 – liczenie zwierząt

Jesteś samemu w opuszczonym ZOO poniżej znajduje się lista zwierząt. Są trzy krowy, dwie żyrafy, jeden goryl i jeden hipopotam.

Ile nóg znajduje się w zoo?

Odpowiedź:

W zoo znajduję się 28 nóg.

Zagadka logiczna dla dzieci nr 2 – Spotkanie dwóch przyjaciół w lesie

 

Jan idzie przez gęsty las. Widzi człowieka stojącego pod drzewem. Jan wita go, ale mężczyzna nie odpowiada.

Co powinien zrobić Jan?

Odpowiedź:

Jan powinien spróbować zwrócić na siebie uwagę mężczyzny i mówić głośniej.

 

Zagadka logiczna dla dzieci nr 3 – Urodziny

Na drugich urodzinach było o jedno dziecko więcej niż na pierwszych. Na drugich urodzinach było 17 dzieci.
Ile dzieci było na pierwszych urodzinach?

Odpowiedź:

16

Zagadka logiczna dla dzieci nr 4 – Tragiczny Wypadek

Podczas podróży samochodem ojciec i syn wzięli udział w wypadku. Ojciec zmarł na miejscu, a syn w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na salę operacyjną wszedł chirurg i zawołał: „O Boże” to mój syn.

Kim był chirurg dla pacjenta?

Odpowiedź:

Matką! 😀

Zagadka logiczna dla dzieci nr 5 – Świece

Producent świec zauważył, ze z odpadów produkcyjnych, powstałych przy produkcji 6 świec, może wytworzyć jedną nową świecę. W pewnym momencie dysponował odpadami produkcyjnymi z 600 świec.

Ile świec może wytworzyć z tego materiału?

Odpowiedź:

Z 600 odpadów wytwarzanych jest 100 świec. Z powstałych 100 odpadów wytwarzanych jest kolejnych 16 świec. Do pozostałych 4 odpadów dochodzi więc 16 nowych. Teraz z 20 odpadów da się wytworzyć 3 świece, zatem razem 100 + 16 + 3 = 119. Mniejsza od znormalizowanych sto dwudziesta świeca, wytworzona z 5 odpadów, po zakwestionowaniu przez kontrolę techniczną przekazana zostaje producentowi do użytku własnego.

 

Dlaczego dzieci powinny rozwiązywać zagadki logiczne?

Gra w łamigłówki to doskonały sposób na zachowanie sprawności mózgu i rozwijanie wielu umiejętności. Puzzle dla dzieci są specjalnie zaprojektowane tak, aby dziecko mogło je łatwo rozwiązać.

Gry logiczne mogą pomóc dzieciom w ich umiejętności rozumowania przestrzennego, a także nauczyć ich myślenia bardziej abstrakcyjnego. Pomaga im również nauczyć się umiejętności rozwiązywania problemów. Kiedy dzieci układają puzzle, mają poczucie spełnienia i satysfakcji, że pomogły osiągnąć coś trudnego lub trudnego”.

Wszyscy wiemy, że rozwiązywanie zagadek logicznych jest korzystne dla dorosłych. Pomagają poprawić koncentrację, zwiększyć kreatywność i wyostrzyć umiejętności umysłowe. Udowodniono jednak, że rozwiązywanie zagadek logicznych jest równie korzystne dla dzieci.

Zagadki logiczne dla dzieci mogą rozwijać umiejętności krytycznego myślenia i uczyć je, jak znajdować różne rozwiązania tego samego problemu.

Nie powinniśmy pozwalać naszym dzieciom tylko na czynności, takie jak granie w gry przez telefon lub oglądanie programów w telewizji. Dlatego ważne jest, aby zapewnić im takie możliwości, aby pomóc im dorastać mądrzejszymi i bardziej ciekawymi świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts