Zagadki Matematyczne

zagadki matematyczne

Być może zechcesz skorzystać z kalkulatora, ponieważ rozwiązanie tych skomplikowanych zagadek matematycznych wymaga geniuszu.

Poniżej przedstawiamy 17 zagadek matematycznych:

To czas na królową nauk!

Niezależnie od tego, czy regularnie uczęszczasz na lekcje matematyki, czy minęła minuta od ostatniego rozwiązanego równania, zagadki matematyczne są dla każdego.

Od matematyki dla dorosłych (jak obliczanie czasu potrzebnego na rozpoczęcie gotowania, jeśli indyk gotuje się 13 minut na kilogram, a goście przybywają o 14.00) po zagadki matematyczne dla dzieci, które lubią bawić się liczbami, matematyka jest nieodłączną częścią naszego życia.

>>zobacz też: Śmieszne zagadki

Nie musisz być geniuszem matematyki, aby rzucić sobie wyzwanie z tymi zagadkami. Uporządkowaliśmy je od łatwych do trudnych, więc możesz się rozgrzać za pomocą prostszych zagadek matematycznych i skończyć z prawdziwymi drapieżnikami.

Po całym tym mnożeniu, dodawaniu i tym podobnym działaniom, będziesz gotowy na jeszcze trudniejsze zagadki. Nie ma lepszego uczucia od tego, gdy rozwiążesz trudną zagadkę (lub nawet te łatwiejszą), więc zaczynajmy!

Łatwe zagadki matematyczne: Szalone ósemki

szalone ósemki

Używając tylko dodawania, dodaj osiem ósemek, aby uzyskać liczbę 1000.

Odpowiedź:

888 + 88 + 8 + 8 + 8 = 1000. Jest to rodzaj zagadki matematycznej, którą możesz rozwiązać za pomocą tabliczki mnożenia lub prostej logiki. Najpierw zbliż się do 1000, jak możesz (888). Stamtąd łatwo jest rozgryźć resztę.

 

Łatwe zagadki matematyczne: Życie na farmie

W odpowiedzi na zapytanie o zwierzęta w jego gospodarstwie rolnik mówi: „Zawsze trzymam tylko owce, kozy i konie. W rzeczywistości, w tej chwili wszystkie zwierzęta są to owce, oprócz trzech, wszystkie zwierzęta to kozy, oprócz czterech i wszystkie zwierzęta to konie, oprócz pięciu koni”. Ile ma każdego z tych zwierząt?

Odpowiedź:

Rolnik ma 3 owce, 2 kozy i 1 konia. Możesz rozwiązać tę łatwą zagadkę matematyczną za pomocą tego sposobu. Weźmy owce: wiemy, że są trzy zwierzęta, które są kozami i końmi, więc przypuszczamy, że są dwie kozy i jeden koń. Sprawdzenie tej hipotezy daje nam trzy owce, co się sprawdza, ponieważ są cztery niekozy: trzy owce i jeden koń!

>>zobacz też: Podchwytliwe Zagadki

Łatwe zagadki matematyczne: różnica wieku

Pewien brat mówi o swoim młodszym bracie: „Dwa lata temu byłem trzy razy starszy od mojego brata. Za trzy lata będę dwa razy starszy od mojego brata”. Ile teraz mają lat?

Odpowiedź:

Jednym ze sposobów rozwiązania tej matematycznej zagadki jest użycie liczb parzystych: za trzy lata starszy brat będzie dwa razy starszy od swojego młodszego brata. To natychmiast wyklucza, że ​​starszy brat ma obecnie 8, 11 i 14 lat, więc musi mieć 17 lat, a młodszy 7. Dwa lata temu mieli odpowiednio 15 i 5 lat, a za trzy lata będą mieli 20 lat. i 10.

 

Łatwe zagadki matematyczne: kłopotliwy problem

Dodaję sześć do jedenastu i dostaję pięć. Dlaczego to się zgadza?

Odpowiedź:

Ta zagadka z liczbami została zaprojektowana, aby cię podkręcić! Musisz myśleć szerzej. Gdy jest 11 rano, dodanie sześciu godzin oznacza 17:00.

Proste zagadki matematyczne: Dziedziczenie

Stara Babcia Adams zostawiła połowę pieniędzy swojej wnuczce, a połowę wnukowi. Szóstą  część zostawiła swojemu bratu, a resztę, 1000 złotych, w domu psów. Ile w sumie zostawiła pieniędzy?

Odpowiedź:

Ta prosta zagadka mógła cię wkurzyć! Ale sztuczka nie polega na tym, żeby skoncentrować się na hipotetycznych ilościach, ale na ułamkach: dodanie połowy, jednej czwartej i jednej szóstej oznacza, że ​​suma jest ułamkiem dwunastych (2+4+6=12). Możesz też myśleć o tym jako 6/12, 3/12, 2/12, co równa się 11/12. Jeśli reszta wynosi 1000 PLN, musi to być jedna dwunasta, więc suma wynosi 12 000 PLN.

 

Proste zagadki matematyczne: Jaka jest częstotliwość?

Jaka cyfra pojawia się najczęściej między liczbami od 1 do 1000 włącznie? Podpowiedź: szukaj wzoru!

Odpowiedź:

Najpopularniejsza cyfra to 1! Czy wiesz dlaczego? Każda liczba 1-9 pojawia się dokładnie taką samą liczbę razy w każdych dziesięciu liczbach. Ale ponieważ uwzględniliśmy liczbę 1000, występuje dodatkowe wystąpienie liczby 1. W sumie liczba 1 pojawia się 301 razy, a każda inna liczba pojawia się 300 razy.

Łatwe zagadki matematyczne: równanie jajka

równanie jajka

Jeśli półtora kura zniesie półtora jajka w półtora dnia, to ile jaj złoży pół tuzina kur w pół tuzina dni?

Odpowiedź:

Dwa tuziny. Jeśli czterokrotnie zwiększysz zarówno liczbę kur, jak i dostępny czas (tj. 1,5 razy 4 równa się 6), liczba jaj wzrośnie 16 razy. 16 x 1,5 = 24.

Trudne zagadki matematyczne: Numery domów

Mój bliźniak mieszka pod numerem domu, który jest odwrotnością mojego numeru domu. Różnica między naszymi numerami domów kończy się na dwóch. Jaka jest najmniejsza możliwa liczba naszych numerów domów?

Odpowiedź:

Te zagadki matematyczne nie są łatwe do rozwiązania! Najniższe możliwe numery domów to 19 i 91. Różnica wynosi 72.

 

 

Trudne zagadki matematyczne: pobyt w hotelu?

Trzech przyjaciół jest w podróży i wynajmują na noc pokój trzyosobowy. Kiedy docierają do hotelu, uiszczają opłatę w wysokości 30 złotych i idą do swojego pokoju. Portier przynosi ich torby i zwraca im 5 PLN, ponieważ hotel organizuje specjalną noc tygodnia. Każdy z trzech przyjaciół zatrzymuje po jednym złotym i daje portierowi napiwek w wysokości 2 PLN . Później siadają do rozliczenia wydatków na weekend i odkrywają, że mają problem.

Każdy z nich zapłacił 10 PLN za pokój i otrzymał 1 PLN z powrotem, wpłacając 9 PLN. Następnie dali portierowi 2 złotenapiwku. Jednak 9 razy trzy to 27, plus dwa to 29 złotych. Gdzie się podziała dodatkowa złotówka?

Odpowiedź:

ta trudna zagadka matematyczna jest trochę pokręcona, ale sprowadza się do tego, że matematyka trzech przyjaciół jest błędna. Nie wydali 29 PLN, wydali 27 PLN: 25 PLNna pokój i 2 PLN na napiwek portiera. Trzy pozostałe dolary zostały im zwrócone!

 

 

Trudne zagadki matematyczne: Gry karciane

Niewielka liczba kart została utracona z całej paczki. Jeśli rozdaję karty czterem osobom, zostają trzy karty. Jeśli rozdaję między trzema osobami, dwie pozostają, a jeśli rozdaję między pięcioma osobami, pozostają dwie karty. Ile jest kart?

Odpowiedź:

Ta zagadka jest dość trudna, ale odpowiedź brzmi: jest 47 kart. Aby uzyskać odpowiedź, musisz wiedzieć, że w paczce są 52 karty. Następnie znajdź wielokrotności cztery, trzy i pięć najbliższe tej liczbie i sprawdź, czy którakolwiek z nich jest taka sama. Na przykład, możesz rozdać 42, 44 i 48 kart pomiędzy cztery osoby, co oznaczałoby, że brakuje 9, 5 lub 1 karty (a pozostały trzy). Jednak jedynym, który działa dla wielokrotności trzech i pięciu osób, jest brak pięciu kart, co daje nam w sumie 47 kart.

Trudne zagadki matematyczne: ruchy rycerza

Mam kalkulator, który może wyświetlić dziesięć cyfr. Ile różnych dziesięciocyfrowych liczb mogę wpisać, używając tylko klawiszy 0-9 raz i przechodząc od jednego naciśnięcia klawisza do następnego, używając ruchu skoczka w szachach? (W szachach skoczek porusza się w kształcie litery L: jedno pole w górę i dwa w poprzek, dwa pola w dół i jedno w poprzek, dwa pola w górę i jedno w poprzek, i inne podobne kombinacje.)

Odpowiedź:

Można utworzyć liczby 5034927618 i 5038167294. Można również tworzyć ich rewersy: 8167294305 i 4927618305. W ten sposób można utworzyć cztery różne liczby. Kluczową kwestią jest uświadomienie sobie, że numer musi zaczynać się lub kończyć na klawiszu „5”, po którym następuje/poprzedzony jest klawiszem „0”, w przeciwnym razie nie ma możliwości użycia wszystkich dziesięciu klawiszy podczas trasy.

 

 

Trudne zagadki matematyczne: Towarzystwo Trójki

Wiesz, że 2 + 2 daje to samo, co 2 x 2. Teraz znajdź zestaw trzech różnych liczb całkowitych, których suma jest równa ich sumie po pomnożeniu.

Odpowiedź:

Trzy różne liczby całkowite, których suma jest równa ich sumie po pomnożeniu, to 1, 2 i 3. Potrzebujesz więcej zagadek? Zobacz: Najtrudniejsze Zagadki Logiczne Na Inteligencję

 

Trudne zagadki matematyczne: Zbiór jabłek

Pani Jones była bardzo dumna ze swojej jabłoni. Pewnej jesieni, po zebraniu jabłek, wezwała razem swoich trzech synów. „Oto 150 jabłek” – powiedziała. „Chcę, żebyś jutro zabrał je na targ i sprzedał je dla mnie”. Dała Paulowi 15 jabłek, Nickowi 50 i Benowi 85. „Twoim zadaniem – dodała Jones – jest sprzedawanie jabłek w taki sposób, aby każdy z was przynosił do domu taką samą ilość pieniędzy”. Jak oni to robią?

Odpowiedź:

Pierwszy kupujący kupuje 12 tuzinów jabłek po 1 PLN za tuzin. Paul sprzedaje mu tuzin i zostały mu trzy jabłka; Nick sprzedaje mu cztery tuziny i ma dwa jabłka; a Ben sprzedaje mu siedem tuzinów i zostaje mu jedno jabłko. Potem pojawia się drugi kupujący i kupuje wszystkie pozostałe jabłka po 3 złote za sztukę. Trzej bracia wracają do domu z 10 złotymi każdy.

Trudne zagadki matematyczne: siedem razy

Jaka jest najmniejsza liczba całkowita równa siedmiokrotności sumy jej cyfr?

Odpowiedź:

Odpowiedź na tę zagadkę matematyczną to 21. Prawdopodobnie właśnie odgadłeś odpowiedź na tę zagadkę matematyczną, co jest w porządku, ale możesz też rozwiązać ją algebraicznie. Dwucyfrowa liczba ab oznacza 10a + b, ponieważ pierwsza cyfra reprezentuje dziesiątki, a druga reprezentuje jednostki. Jeśli 10a + b = 7(a + b), to 10a + b = 7a + 7b, a więc 3a = 6b lub prościej a = 2b. Oznacza to, że druga cyfra musi być dwa razy większa od pierwszej. Najmniejsza taka liczba to 21.

 

Trudne zagadki matematyczne: pieniądze na lunch

John zauważył, że kwota, którą płacił za swój lunch, była permutacją ilości pieniędzy, które miał w kieszeni, a pieniądze, które mu zostały, były jeszcze jedną permutacją tych samych trzech cyfr! Ile pieniędzy miał John?

Odpowiedź:

John miał 9,54 PLN. Pieniądze można zapisać tylko trzema cyframi, więc muszą one wynosić od 1,01 PLN do 9,99 PLN. Metoda prób i błędów pokazuje, że istnieje tylko jeden zestaw liczb, który pasuje do tego pytania: 9,54 PLN = 4,59 PLN + 4,95 PLN.

 

 

Trudne zagadki matematyczne: liczby do góry nogami

Jaka jest najmniejsza liczba, która zwiększa się o 12, gdy jest odwrócona i odwrócona do góry nogami?

Odpowiedź:

Odpowiedź brzmi 86. Kiedy zostanie odwrócony do góry nogami i odwrócony, staje się 98, czyli o 12 więcej niż 86.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Related Posts